Společnost Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o. je největším výrobcem ohřívačů vody a akumulačních nádrží v České republice, kde zaujímáme 50% podíl na trhu. Stojíme na pevných základech, kterými jsou více než 60letá tradice, vysoká kvalita produktů a nadstandardní služby zákazníkům. Právě díky nim jsme si vybojovali zaslouženou pozici mezi nejlepšími evropskými firmami v oboru a stali se držitelem mnoha ochranných známek a certifikátů. Naší základní činností je výroba a prodej ohřívačů vody, akumulačních nádrží a zásobníků vody s nepřímým ohřevem, které vyvážíme do 25 zemí světa.

Certifikáty

Od roku 2006 jsme součástí nadnárodní skupiny NIBE, což s sebou přináší právo na výhradní dovoz ekologicky šetrných tepelných čerpadel a dalších produktů této značky. V současné době máme více než 300 kmenových zaměstnanců a výrobní závody v Dražicích a Luštěnicích nedaleko Benátek nad Jizerou.


Operačnío projekt zaměstnanost
V období 2020-2022 je rozvoj našich zaměstnanců spolufinancován EU v rámci Operačního projektu zaměstnanost.

DZ Dražice 1900 - 2021

 1. Vzniká společnost s ručením omezeným s názvem „Obilní skladiště, řemeslný válcový mlýn a pekárna“ v Dražicích nad Jizerou.

 2. Postavena vodní elektrárna se dvěma turbínami o výkonu 300 HP.
 3. Obrat firmy činil úctyhodných tehdejší tři čtvrtiny miliardy Kč.
 4. Po nuceném odprodeji rozvodných sítí a následném znárodnění značné části družstva, se podnik přeorientoval na výrobky pro obyvatelstvo se zaměřením na domácnost a sportovní vyžití.
 5. Zahájení zakázkové výroby ohřívačů vody.
 6. Dokončen vývoj kombinovaného ohřívače vody a jeho zavedení do sériové výroby, kde je zaměstnáno cca 50 pracovníků.
 7. Rozdělení družstva na samostatné obchodní firmy. Jednou je i soukromá společnost Družstevní závody Dražice–strojírna, s.r.o., která převzala výrobu ohřívačů vody.
 8. Zásadní modernizace výroby s výstavbou nové smaltovací linky.
 9. Vyrobeno 95 000 ohřívačů, export do 16 zemí, 190 pracovníků.
 10. V nové hale byla postavena smaltovací pec, vyrobeno 115 000 ohřívačů.
 11. Převod 100 % podílů společnosti Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o. na švédskou společnost NIBE Industrier AB.
 12. Rozšíření kapacity výroby na 150 000 kusů ročně, zahájení prodeje tepelných čerpadel NIBE a solárních sestav.
 13. Do sortimentu zařazen hybridní ohřívač s možností připojení na FV panely. Představen inteligentní ohřívač OKHE SMART.
 14. Představen nový model bojleru OKHE SMART EVO 3 s možností ovládání pomocí chytrého telefonu. Firma zaměstnává 250 pracovníků.
 15. Nová řada ohřívačů OKHE i OKCE a dále se zlepšují funkce OKHE SMART.
 16. Obrat 1,7 mld. Kč, čehož jsme dosáhli prodejem 230 000 kusů ohřívačů vody a akumulačních nádrží a 3 500 kusů tepelných čerpadel NIBE. Počet zaměstnanců se zvýšil na 300.
 17. Rok Covidu se pro nás nesl ve znamení nových maloobjemových ohřívačů TO , které získaly 2 zlaté medaile v soutěži asociace Český výrobek. Zároveň jsme vyvinuli historicky první vnitřní systémovou jednotku k tepelný čerpadlům – Lucie 200 Split , která získala ocenění TOP výrobek Infothermy.

 

Zde můžete pracovat

U nás najdou uplatnění lidé různých profesí. Nezáleží, jestli pracujete na výrobní lince nebo v kanceláři. Přidejte se k nám a staňte se součástí našeho týmu.

 

Obchod

Zde naši obchodní zástupci pečují o naše partnery, kteří od nás odebírají naše produkty z řady ohřívačů vody a akumulačních nádrží nejen u nás, ale i v 25 zemích světa; staráme se také o prodej tepelných čerpadel Nibe v Čechách a na Slovensku

Servis

Tady řešíme reklamace a případné závady našich výrobků jak z řady ohřívačů a akumulačních nádob, tak tepelných čerpadel

Finance

Máte rádi čísla a pořádek? Potom se Vám bude líbit dohlížet na naše účty, rozvahu a výsledovku.

IT

Bez počítače už u nás nejede skoro nic. Podpora všech uživatelů nám leží na srdci.

Kvalita

Kvalita je pro nás důležitá. Místo pro pečlivé lidi se smyslem pro detail.

Správa majetku

Neustále se vyvíjíme, a proto potřebujeme upravovat současné prostory a udržovat je anebo i stavět nové. Klempíř, zedník, elektrikář nebo třeba stavař se tu najde.

Výroba ohřívačů vody

Lisujeme a svařuje ocel, smaltujeme, tryskáme, izolujeme a vůbec montujeme dohromady naše ohřívače a jejich součástky, aby mohli těšit své uživatele.

Dřevovýroba

Pro bezpečnou přepravu našich ohřívačů vyrábíme různé typy palet. Tady rozhodně platí dvakrát měř jednou řež.

Strojní údržba

Naši zámečníci a elektrikáři dohlíží na to, aby se stroje ve výrobě nezastavili a když k tomu náhodou dojde, rychle to opraví

Technický vývoj

Zde konstruktéři a vývojáři vymýšlí nové typy a design našich výrobků, technologové nastavují správné postupy a v nástrojárně jim k tomu připraví potřebné nástroje.

Nákup

Tady zajišťujeme veškeré vstupy do výroby a pečujeme o dobré vztahy s našimi dodavateli

Řízení produktu

Naši specialisté dohlíží na to, aby všechny produkty splňovali zákonné požadavky pro uvedení na trh

HR

Vše je o lidech, proto se tady staráme, aby byla všechna místa obsazená, aby každý absolvoval školení, které potřebuje, mohl svou práci vykonávat bezpečně, dostal za ní mzdu, a kromě toho i mohl získat nějaké výhody navíc

Marketing

Reklamy, webové stránky a sociální sítě, propagační a reklamní předměty, výstavy a spoustu dalšího vzniká zde